Trwa ładowanie proszę czekać ...

Podróż do Krainy Uśmiechów

5 kwietnia 2017

Czy wiecie, że wielu ludzi nazywa Tajlandię Krainą Uśmiechów? Ten kraj to jeden z popularniejszych kierunków, jeśli mowa o Azji Południowo-Wschodniej. Mówi się też, że Tajlandia jest dobrym początkiem do zwiedzania dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z krajami azjatyckimi. Z jakiego powodu? Przede wszystkim jest bardzo bezpieczna, egzotyczna, można znaleźć tam noclegi w różnej półce cenowej, transport jest bardzo łatwy w obsłudze wręcz w całym kraju, a na koniec oczywiście wymienia się wspaniałą tradycyjną kuchnię. Jeśli zatem chcesz przygotować wycieczkę na własną rękę, powinieneś najpierw sprawdzić, co warto zobaczyć w Krainie Uśmiechów.

Jedzenie

Jeśli chodzi o tajską kuchnię, to nie tylko warto ją zobaczyć, ale przede wszystkim zjeść. Kuchnia ta zdecydowanie różni się od tego, do czego Europejczycy są przyzwyczajeni, bo bardziej pikantne i w inny sposób komponuje się smaki. Co jest niewątpliwą atrakcją w Tajlandii? Targi i uliczne jedzenie to coś, co zdecydowanie warto zobaczyć i doświadczyć. Jedzenie na ulicy jest bardzo tanie, bezpieczne dla nas (pod względem ewentualnych komplikacji żołądkowych). Właśnie, jaka jest najlepsza rada, by uniknąć nieprzyjemności zdrowotnych? Dotyczy to każdego kraju, a nie tylko Tajlandii: jedz tam, gdzie jedzą miejscowi i trzymaj się z daleka od turystycznych knajpek, a na pewno oszczędzisz sobie stresu.

Masaże

Masaże to coś, czego nie możesz sobie odmówić przechadzając się ulicami Bangkoku. W stolicy i w innych większych miastach na każdym kroku jesteśmy zaczepiani i zapraszani na masaż głowy, stóp lub całego ciała - na ulicy! Jeśli jednak chcesz doświadczyć komfortowego masażu, lepiej udać się do profesjonalnego gabinetu, gdzie może ceny są odrobinę wyższe, ale wiąże się to również z większą jakością świadczonych usług. Łącznie ze wsmarowywaniem aromatycznych olejków, kiedy w tle możemy posłuchać idealnej i uspokajającej muzyki.

Bangkok

Stolica Tajlandii to numer jeden na liście zwiedzania. Miasto, które nigdy nie śpi. Obowiązkowo należy się wybrać do Grand Palace, olbrzymiego leżącego Buddę w Wat Po, lśniącego Złotego Buddę w Wat Traimit, piękną świątynię Wat Arun, do niesamowitej dzielnicy Chinatown (gdzie warto się zgubić) oraz zrobić zakupy na Chatuchak Market. Polecamy również się trochę pogubić i powłóczyć po ulicach, niezależnie od pory dnia i nocy - zawsze znajdzie się coś ciekawego i inspirującego do zwiedzenia! Róbcie dużo zdjęć i chłońcie atmosferę miasta, naprawdę będzie to niezapomniana wycieczka.