Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego warto wybrać Tajlandię?

5 kwietnia 2017

Kiedy temperatura w Polsce spada poniżej 5 stopni Celsjusza, warto pomyśleć o urlopie w cieplejsze miejsca. Coraz popularniejszym kierunkiem jest Tajlandia, zwana potocznie również jako Kraina Uśmiechów. Dlaczego akurat tam warto się wybrać?

Egzotyczny kraj

Dla przeciętnego Europejczyka Tajlandia jest bardzo egzotycznym krajem. Zaczynając od kultury, przez klimat, kuchnię, religie i wierzenia, architekturę i sztukę, a kończąc na krajobrazach, to zdecydowanie unikalne miejsce. Ten kraj oferuje nam naprawdę wiele różnorodnych atrakcji, a odnajdą się w nim zarówno miłośnicy rajskich plaż, jak i wielkomiejskiej dżungli.

Plaże i wyspy

W Tajlandii panuje klimat tropikalny, co powoduje, że temperatura praktycznie przez cały rok utrzymuje się na podobnym poziomie. Są dwie pory roku - sucha i deszczowa. Naszym zdaniem, do Tajlandii wybrać się warto podczas obu z nich. Dla miłośników plaż to idealne miejsce na spędzanie czasu, nie tylko biernie - leżąc plackiem na gorącym piasku, ale przede wszystkim aktywnie, spacerując, nurkując, czy uprawiając różne sporty wodne. Jest mnóstwo rajskich plaż, które można odwiedzać jedną po drugiej. Na przykład wyspa Koh Samui oferuje wiele atrakcji, prócz plażowania można dużo zwiedzać, w tym Park Morski Ang Thong. Plaża Kai Bae jest przeurocza, szczególnie, że otaczają ją malutkie wysepki!

Pływające markety w Dammoen Saudak

To już legendarne kanały, do których można się dostać prosto z Bangkoku na własną rękę. Polecamy przybyć tutaj dzień wcześniej i znaleźć sobie jakiś ładny hotel, by od samego rana móc pływać i robić zakupy na tym wodnym targu. To wspaniałe doświadczenie, coś, czego tak łatwo nie znajdziemy w innych miejscach na świecie. Obecnie targ działa tylko ze względu na odwiedzających go turystów, ale czuć klimat dawnej świetności.

Bangkok

Coś dla miłośników wielkich i zatłoczonych miast. Ktoś powiedział kiedyś, że Bangkok można albo pokochać, albo znienawidzić, bo na pewno nie ma się do niego neutralnych uczuć. Miasto, które nigdy nie śpi, oferuje nam mnóstwo ciekawych rzeczy - poprzez setki buddyjskich i przepięknych świątyń, restauracje, miejsca relaksu po np. nocne targi i wspaniałą dzielnicę Chinatown. Bangkok jest również idealnym punktem wypadowym w większość krajów azjatyckich. Po Bangkoku najlepiej przemieszczać się tuk tukami, za które nie zapłacimy dużo - ale warto wcześniej dogadać się z kierowcą. Nie zapomnijcie zrobić chociaż małych zakupów pamiątkowych - bo można tu trafić na prawdziwe perełki!