Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co oznaczają luksusowe wakacje?

5 kwietnia 2017

Słowo "luksus" w Polsce uchodzi wręcz za negatywnie nacechowane. Nie lubimy ludzi, którzy odnoszą sukcesy i mogą sobie pozwolić na życie ponad przeciętny stan. Z gestem potępienia omijamy ogromne hotele, na które raczej nigdy nie będzie nas stać przy krajowej pensji. A jeśli ktoś opowiada nam o "luksusowych wakacjach", od razu wyobrażamy sobie niebotyczne sumy wydane hotele, samoloty, jedzenie. Co naprawdę dla nas oznaczają luksusowe wakacje?

Nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej bogate

Choćbyśmy nie wiem jak narzekali, statystyki mówią same za siebie - Polacy z każdym rokiem się bogacą. I pomimo tego, że tylko 3% z nas przeznacza na dwutygodniowy urlop więcej niż 6 tysięcy złotych za osobę, to wciąż możemy powiedzieć, że możemu pozwolić sobie na coraz więcej. Ponad to, wiele osób, które pracuje powyżej 10-12 godzin na dobę wręcz nie wyobraża sobie jechać na wakacje "po kosztach". W końcu porządny wypoczynek im się należy za ciężką pracę, nierzadko pod presją i ogromnym stresem.

Na poziomie

"Nie po to haruje się cały rok, żeby spać w jakimś podrzędnym hotelu", "płacę, to wymagam" - takie odpowiedzi słychać najczęściej z ust kierowników czy szefów średnich i dużych firm. I o ile pierwszy argument jest wysoce zrzumiały, to drugi często można wziąć za snobizm. Nawet jeśli mamy dużo pieniędzy, które możemy przeznaczyć na wypoczynek, musimy być świadomi, na co warto je wydać. Właściciele agencji turystycznych mówią, że za słowem "luksusowe wakacje" najczęsciej kryją się pięciogwiazdkowe hotele w spokojnej okolicy, bajowymi widokami, prywatną plażą oraz mnóstwem zajęć i dodatków, np. prywatnym instruktorem jogi, różnorodnymi ofertami ze SPA, kursami egzotycznego masażu czy sushi (albo sportów wodnych). Jeśli chodzi o wycieczki, jakie hotel może zaoferować klientowi to im bardziej są egzotyczne, tym częściej wybierane. Można śmiało powiedzieć, że bogaci ludzie szukają różnorodności w ofercie, czegoś, co ich zaskoczy, o czym będą mogli opowiadać przez następne tygodnie swoim kolegom z pracy.

All inclusive

Kolejnym faktem jest właśnie to, że zamożni klienci najczęściej wybierają oferty all inclusive. Nie ma dla nich większego znaczenia, w jakim państwie będą odpoczywać, ale ilość pozycji atrakcji dostępnych w ofercie. Bardzo często życzą sobie różnych zagranicznych alkoholi oraz... prywatności. Skoro zamierzają wydać dużo pieniędzy na wakacje, to nie mają ochoty widzieć wokół siebie zbyt wielu osób, a już w szczególności swoich rodaków.