Trwa ładowanie proszę czekać ...

W jakich krajach luksusowe hotele są tanie?

5 kwietnia 2017

Jeśli chciałabyś wybrać się na luksusowe wakacje, ale najzwyczajniej w świecie nie stać cię na pięciogwiazdkowe hotele w popularnych krajach, powinnaś poszukać alternatyw. Mówią, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko użyć wyobraźni - jak odpocząć w świetnych warunkach za mniejsze pieniądze? Rozwianie, jakie przychodzi do głowy, to ... znaleźć kraj, gdzie za luksus nie płaci się zbyt wiele. Dzisiaj specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę krajów, w których zrelaksujesz się na poziomie!

Kambodża

Znajduje się na Półwyspie Indochińskim i nie jest najpopularniejszym kierunkiem wśród turystów, ponieważ wszyscy chcą jeździć do pięknej Tajlandii. Warto jednak wspomnieć, że w Kambodży jest bardzo tanio dla przeciętnego Polaka. Poza tym, ten kraj słynie z niezwykłej gościnności i miłych ludzi, którzy nie traktują turystów jako źródło dochodu, ale jak gości. Kambodża wydaje się idealnym krajem również na podróże niskobudżetowe, bo już za kilkanaście złotych można spędzić noc w uroczym hotelu, a za około 150 złotych - zamieszkać w pięciogwiazdkowym hotelu. Dodajmy również, że za niewielkie pieniądze możesz zamówić godzinny tradycyjny masaż!

Boliwia

Kraje Ameryki Południowej nie należą do najtańszych, chociaż cieszyły się taką opinią przez jakiś czas. Zdecydowanie najczęściej turyści wybierają Brazylię, która skutecznie podnosi ceny z sezonu na sezon, ale wciąż można "poszaleć" w taniej Boliwii i Nikaraguę. Jeśli chodzi o Chile czy Peru - cenami przypominają kraje europejskie. Co ciekawe, w Boliwii za przyjemny pokój z łazienką zapłacimy za noc 25 złotych, a za bardzo wysoki standard około 150 zł. Nie wspominając już o niskich cenach jedzenia i transportu!

Indie

O cenach w Indiach krążą już legendy. To prawda, ten kraj jest bardzo przyjazny dla turystów z całego świata! Można znaleźć miejsca, w których prześpimy się prawie za darmo, a dodatkowo zjemy pyszne jedzenie. Ludzie są bardzo przyjaźni i pomocni.

Turcja

W tym bardzo zróżnicowanym i kolorowym kraju znajdziemy przyzwoity hotel za cenę o wiele niższą niż np. w Polsce. Warto wybrać się tam chociażby dla zobaczenia przepięknych sułtańskich pałaców! W Turcji zachwycimy się lokalną kuchnią i bajkowymi widokami, a jeśli potrzebujemy ciszy i spokoju - na pewno znajdzie się jakieś ustronne miejsce.

Nepal

Może nie jest to oczywista lokalizacja, ale noclegi na poziomie pięciogwiazdkowego hotelu znajdziemy tu już od ... 50 złotych! Za jedzenie i transport również nie zapłacimy zbyt wiele. Rezerwujcie więc bilety!