Trwa ładowanie proszę czekać ...

Tajlandia dla początkujących

5 kwietnia 2017

Wielu ludzi, którzy chcą zacząć podróże po Azji Południowo-Wschodniej wybiera właśnie Tajlandię jako swój pierwszy cel. Jest w tym wiele racji, z wielu względów. Po pierwsze - praktyczny - z Bangkoku można się dostać w dowolny rejon na świecie bez większych problemów. Po drugie, Tajlandia uchodzi za bezpieczny kraj i nawet jeśli się zgubisz w nocy w podejrzanej dzielnicy, nie musisz tracić głowy ze strachu. Po trzecie, bardzo łatwo jest znaleźć nocleg w różnych przedziałach cenowych. A inne argumenty oscylują wokół egzotyczności, przyjemnego, chociaż tropikalnego klimatu, miłych ludzi oraz wiele ciekawych atrakcji do zwiedzenia.

Miasto Chiang Mai

Można się tam dostać bezpośrednio z Bangkoku i to najszybsza opcja. Chiang Mai znajduje się na północy Tajlandii, położone wśród gór, co zapewnia malownicze widoki. W tym mieście można zrobić naprawdę dużo ciekawych rzeczy, ponieważ oferuje ono sporo lokalnych atrakcji, np. Elephant Camp, Tiger Temple, nocny bazar czy lekcje gotowania. Od czego zacząć?

Elephant Camp

Jak sama nazwa wskazuje, w to miejsce udajemy się, by podziwiać słonie. Oczywiście, tutaj mogą odezwać się głosy, że te biedne zwierzęta są wyzyskiwane i nie mają "normalnego życia", że się je zamęcza na śmierć itd. Jeśli kiedykolwiek wybierzecie się do Elephant Camp, nie będziecie musieli się zastanawiać nad tym, czy w tym miejscu wykorzystuje się zwierzęta, bo sami zobaczycie jak jest naprawdę - czyli słonie mają się tu całkiem dobrze! W parkach dla słoni dla turystów przeznaczono sporo atrakcji, w tym spływ rzeką czy pokaz artystycznych tychże zwierząt. Na słoniach można też pojeździć, i o ile dla Europejczyków jest to wielka atrakcja, to Tajowie mają stosunek do słoni taki jak my do koni - od zawsze pomagały im w pracy i były obecne w ich życiu. Na pewno będziecie pod wrażeniem inteligencji tych stworzeń.

Świątynia tygrysa

Jeśli po wycieczce do obozu słoni mało wam będzie egzotyki, polecamy świątynię tygrysa. Co to takiego? Świątynia, w której mieszkają tygrysy. Można tam pogłaskać małego tygryska i poobserwować pielęgnację nad nimi.

Nocny bazar

W Tajlandii bazary są bardzo popularne, a szczególnie te nocne. Mają one niesamowity klimat, a czasami w miastach - np. takich jak Chiang Mai - życie rozkwita dopiero po zachodzie słońca. Przede wszystkim trzeba spróbować lokalnego jedzenia ulicznego, a później zrobić zakupy (polecamy kupić bardzo dużo przypraw, są naprawdę bardzo tanie i aromatyczne, ale dowiedzcie się, ile możecie wywieźć z Tajlandii).